Drenaże, odwodnienia oraz izolacje budynków.

Inż. Łukasz Sopicki

Wymiana bądź modernizacja istniejących już sieci kanalizacyjnych.

Podziel się 🙂

Wymiana bądź modernizacja istniejących już sieci kanalizacyjnych.

Jesteśmy w stanie zmodernizować bądź całkowicie przebudować istniejącą instalację kanalizacyjną.

Niejednokrotnie spotykamy się z problem dotyczącym niesprawnej, wybudowanej lata temu, urządzeń odprowadzających ścieki. Dawne technologie z biegiem czasu ulegają zużyciu – użyte materiały podczas budowy często ulegają degradacji na skutek oddziaływania żrących substancji znajdujących się w nieczystościach lub tez po prostu korodują. Wymiana uszkodzonego odcinka jest tylko połowicznym rozwiązaniem. Warto naprawić całą sieć, która wcześniej czy później dała by o sobie „znać”, jeśli została zbudowana z tych samych materiałów co uszkodzony odcinek.

Z przebudową takiej sieci czasami wiąże się proponowane przez nas również zastosowanie nowszych rozwiązań technicznych zapewniających bezawaryjność i komfort użytkowania – oczywiście decyzję w tej sprawie zawsze podejmuje inwestor.

Kanalizacje budowa i usuwanie awari, modernizacja.

Co jest niezbędne do podjęcia działań związanych z modernizacją sieci kanalizacyjnej?
  1. Plan lokalizacji wraz z naniesionym przebiegiem istniejącej kanalizacji.
  2. Wizja w terenie oraz konsultacje z inwestorem – poznaniem jego opinii na temat proponowanego przebiegu realizacji zlecenia.

 

 

 

Co się później dzieje?

  • Będziemy określać potrzebne środki niezbędne do realizacji inwestycji,
  • Będziemy kompletować niezbędną dokumentację, jeśli zajdzie potrzeba finalizować i występować o stosowne zezwolenia.
  • Będziemy realizować inwestycję zgodnie z uprawomocnioną dokumentacją zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami (odległości od sąsiednich działek, odbiory po zakończonej realizacji).
  • Przed oddaniem inwestycji do użytkowania sprawdzamy poprawność jej działania.

W przypadku konieczności wykorzystujemy usługi współpracujących z nami firmami specjalizującymi się np. w inspekcji telewizyjnej sieci kanalizacyjnych. Obniża to znacznie koszty typowego odkrycia całościowego sieci kanalizacyjnej i pozwala na skuteczne i szybkie zlokalizowanie awarii. Zdarza się, że cała sieć jest w bardzo dobrym stanie, a jedynie w pewnym miejscu uległa mechanicznemu uszkodzeniu (prace budowlane, korzenie potężnych drzew, miejscowe osunięcie gruntu). Poprawne zlokalizowanie miejsca uszkodzenia kanalizacji pozwala na precyzyjne i niekosztowne naprawienie jej.

usunieto awarię, uszkodzenie sieci kanalizacyjnej - małopolskie

Jeśli planujesz budowę, rozbudowę, modernizację bądź naprawę istniejącej sieci kanalizacyjnej zapraszamy do współpracy. Polecamy zainteresować się tematyką związaną z tym tematem – już niedługo nie będzie możliwości starania się o dofinansowanie z gmin lub bezpośrednio z funduszy unijnych skierowanych na cele budowy, modernizacji czy tez przebudowy sieci kanalizacyjnej.
Podziel się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *