Drenaże, odwodnienia oraz izolacje budynków.

Inż. Łukasz Sopicki

Usługi z zakresu budowy i modernizacji kanalizacji.

Podziel się 🙂

Usługi z zakresu budowy i modernizacji kanalizacji.

Świadczymy usługi z zakresu budowy i modernizacji kanalizacji na obszarze województw małopolskie oraz śląskiego.

Aktualny cennik zleconych prac uzależniony jest od zakresu prac niezbędnych do wykonania i ustalany jest na podstawie wizji w terenie i niezbędnego projektu. Gwarantujemy Państwu konkurencyjne ceny naszych usług nie pomniejszając tym samym jakości i fachowości jej dokonania.

Wszelkie zapytania i pełną ofertę możecie Państwo uzyskać kontaktując się bezpośrednio telefonicznie, bądź drogą elektroniczną.

Zlecenia realizujemy na istniejących już sieciach kanalizacyjnych (rozbudowa, modernizacja) przebudowa aktywów pomocniczych wraz z realizacją niezbędnej dokumentacji technicznej. Wszystkie usługi realizujemy z udzieleniem gwarancji na dokonane realizacje  – wystawiamy faktury VAT.

 Świadczymy usługi z zakresu budowy nowych sieci kanalizacyjnych.

Przed podjęciem prac budowlanych związanych z ułożeniem nowej kanalizacji, należy zapoznać się z możliwością rozpoczęcia prac we właściwie terytorialnie urzędem gminy czy też starostwa. Wszelka dokumentacja musi być zatwierdzona przez wspomniane urzędy. Należy liczyć się  z czasochłonnością przygotowania niezbędnych dokumentów oraz uprawomocnieniu się decyzji zezwalającej na rozpoczęcie prac. W zależności od położenia  budynku do którego ma być doprowadzona sieć i przyjętych rozwiązaniach, z reguły istotnym jest opinia miejscowej spółki czy instytucji zajmującej się dostarczaniem wody i odbieraniem ścieków , potocznie nazywanymi „wodociągami”.

Rury kanalizacyjne do budowy sieci kanalizacjiJeśli planujesz rozwinięcie istniejącej już kanalizacji i doprowadzenie jej do kilku obiektów z pewnością inwestycja taka będzie mniej kosztowna, niż indywidualne, pojedyncze podłączanie każdego z osobna, np. na osiedlu, gdzie prowadzona jest taka realizacja.

Prowadząc usługi z zakresu budowy nowych sieci kanalizacyjnych, staramy się podłączając ją do istniejącej już infrastruktury, zawsze się robić to w taki sposób, aby nie zaburzać i nie powodować braku możliwości korzystania z niej przez obiekty skanalizowane.

Przyłącza kanalizacyjne.

Jeśli jesteś posiadaczem obiektu (domu, zakładu, sklepu itp.) i planujesz podłączenie do sieci kanalizacyjnej, z przyjemnością oferujemy pomoc w tym zakresie.

Co trzeba zrobić?

Skontaktuj się z nami. Mamy duże doświadczenie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, a jeśli ją już posiadasz, bądź została ona przygotowana przez właściwy urząd, pozwól nam zrealizować to przedsięwzięcie w szybki i fachowy sposób. Nasze zaplecze sprzętowe i wiedza pozwala na kompleksowe wykonawstwo, a później również inspekcje, czy usuwanie awarii.

Istnieją różne opłaty za przyłączy kanalizacyjnych, więc proszę przeczytać formularz i poradnictwa notatki.

Co się później dzieje?

Po zatwierdzeniu dokumentacji staramy się zorganizować prace, tak, aby przebiegły one jak najszybciej (pomniejsza to w znaczny sposób koszt całej inwestycji).zbiorcza studzienka kanalizacyjna w trakcie budowy instalacji kanalizacyjnej

Celem podłączenia do kanalizacji wód opadowych, gruntowych czy odprowadzenia drenażu, należy o tym poinformować już na etapie przygotowywania projektu i dokumentacji. Nie zawsze jest możliwość podpięcia innych źródeł niżli typowego odbioru ścieków bytowych czy przemysłowych. W zależności od przepisów jakie obowiązują na danym terenie, czasami występuje możliwość podłączenia zlewni w/w mediów, lecz wiąże się to często z dodatkowymi opłatami w trakcie ich użytkowania.

Jeżeli realizacja przyłącza wiąże się z pracami ingerującymi w drogę publiczną, bądź pas drogowy konieczne jest uzyskanie niezbędnych zgód na przeprowadzenie usługi. W pozwoleniu takim określa się często sposób i czas realizacji budowy sieci kanalizacyjnej(przekop, przebicie pod drogą, wykorzystanie istniejących łączeń, itp.)  

Wszystkie przyłącza kanalizacyjne powinny mieć zachowany odpowiedni spadek, a ścieki powinny transportowane być grawitacyjnie.

Nie realizujemy zleceń wykonawstwa kanalizacji publicznej w których zachodzi możliwość  poprzez jej budowę zaburzenia działania dotychczas istniejącej bądź mających szkodliwe działanie na środowisko naturalne.

Podziel się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *